Arbëri

Aktgjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt shpallet më 18 maj

 

Trupi gjykues në krye me Charles Smith II, ka caktuar 18 majin 2022 si datë për shpalljen e aktgjykimit në rastin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, kanë njoftuar të mërkurën Dhomat e Specializuara të Kosovës me seli në Hagë.

Seanca ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së do të fillojë në orën 10:00.