Arbëri

Kurti: E gjithë Evropa në rrezik nga Putini i hidhëruar e nostalgjik

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar të martën në një intervistë për BBC-në se e gjithë Evropa është në rrezik, meqë siç ka thënë, presidenti rus, Vladimir Putin, është i hidhëruar dhe nostalgjik.

Duke folur për situatën në Ukrainë dhe kërkesën e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, për takim me homologun e tij rus, Kurti ka thënë se Putini nuk është i interesuar për bisedime me Zelenskyyn.