Arbëri

Kurti takon Szunyogun, diskutojnë për luftën ndaj korrupsionit

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, derisa priti në takim shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se Qeveria mbetet e përkushtuar për reformën në drejtësi, dhe se vettingun në sistemin e drejtësisë e sheh si procesin më të përshtatshëm që e mundëson atë.

Siç njoftohet nga Zyra e Kryeministrit, Kurti dhe Szunyog gjatë këtij takimi kanë biseduar për fushën e drejtësisë dhe luftimit të korrupsionit.