Arbëri

Escobar e Lajçak takohen me krerët e Listës Serbe

 

Përfaqësuesi special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, janë takuar me krerët e Listës Serbe.

Sipas njoftimit të Listës Serbe u diskutua për dialogun, ndërsa Lista Serbe ka përmendur veçanërisht implementimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.