Arbëri

AAK: Nuk jemi organizatorë të protestës kundër shtrenjtimit të rrymës

Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka thënë se nuk është pjesë e organizmit të protestës së të shtunës, kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike.

Protesta është organizuar nga Partia Social-Demokrate (PSD), dhe do të zhvillohet duke filluar nga ora 14:00.