Arbëri

Nga sot nis zbutja e acarit

 

Nga sot do të nis ngritja graduale e temperaturave dhe do të krijohen mundësitë për zbutjen e acarit që ka marrë në Kosovë ditëve të fundit, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.