Arbëri

​Ilir Meta dënon sulmin ndaj Armand Dukës, e quan akt terrorist

 

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dënoi sonte sulmin ndaj kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka, duke kërkuar zbardhjen e plotë të rastit.

“Dënoj me forcë aktin terrorist në familjen e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka dhe u bëj thirrje të gjithë institucioneve ligjzbatuese të zbardhin me transparencë këtë ngjarje shumë të rëndë. Një akt i tillë kriminal, në vijim të dhunës verbale, shantazhit dhe presioneve publike, shton emergjencën për ndalimin sa më parë dhe nxjerrjen para drejtësisë të frymëzuesve dhe autorëve”, shkruan Meta në Facebook.