Arbëri

Escobar rikonformon mbështetjen për dialogun Kosovë – Serbi

 

Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, ka rikonfirmuar mbështetjen e tij për dialogun Kosovë – Serbi.

Escobar në një intervistë për Zërin e Amerikës ka thënë se shpreson të bëhet përparim në këtë aspekt.