Arbëri

Basha përjashton Berishën nga PD-ja, pezullon edhe mbështetësit e tij të protestës së 8 janarit

 

Lulzim Basha ka vendosur t’ia mbyllë përfundimisht derën Sali Berishës duke e përjashtuar nga PD-ja.

Të njëjtin fat e patën edhe deputetët demokrat, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Albana Voksha, si dhe ish-kryetari i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani, raporton Top Channel.