Arbëri

Moti në Kosovë për javën e ardhshme

 

Nga e hëna, në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të gjata me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK). Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 gradë deri në -1 gradë Celsius, derisa ato maksimalet 1-7 gradë.

Sipas IHMK-së, vende-vende do të ketë edhe reshje të dobëta bore.