Arbëri

Moti sot në Kosovë

Foto: KOHA
 

Mot me shi dhe borë parashihet të ketë edhe gjatë së martës në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri në 4 gradë Celsius, derisa ato maksimalet parashihet të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë.