Arbëri

Sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID

Foto: Ilustrim
 

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja të caktuara nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Qeveria ka njoftuar kufizimet e reja nëpërmjet një konference shtypi të mbajtur të dielën nga kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi.

Në kuadër të masave, të gjithë personat mbi 12 vjeç do të duhet që t’i ofrojnë dëshmitë e vaksinimit me dy doza për udhëtim me mjetet e transportit publik dhe atij privat, si dhe për hyrje në qendrat tregtare dhe lokalet e gastronomisë.