Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se Kosova gjatë kësaj jave do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Java sipas IHMK-së do të karakterizohet me reshje shiu dhe bore.

Sipas njoftimit, kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të kushtëzojë mot kryesisht të vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell ditën e mërkurë. Ndërkaq sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.