Arbëri

Sot u jepet lamtumira e fundit dy nxënësve që u vranë në Gllogjan

 

Sot në orën 14:00 do të bëhet varrimi i vajzës dhe djalit 17-vjeç që u vranë me kallashnikov në autobus teksa po ktheheshin nga shkolla në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Viktimat do të varrosen në varrezat e fshatit.