Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së shtunë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht në orët e para të ditës.