Arbëri

Tentim për përleshje fizike mes deputetëve të Shqipërisë, ndërhyn sigurimi

 

Një debat në distancë mes dy deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, Ervin Salianji dhe Erion Braçe rrezikoi të përshkallëzohet në konflikt fizik mes të dyve.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Salianji e akuzoi ish-zv.kryeministrin se i del emri në përgjimet e prokurorisë italiane për çështjen e Rezart Taçit.