Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas institutit, vranësirat ditën e shtunë, vende–vende mund të sjellin riga lokale shiu.