Arbëri

Mot kryesisht me shi në javën e parë të nëntorit

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se java e parë e muajit nëntor do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm.

Reshje shiu parashihen ditën e martë dhe vende-vende edhe të mërkurën dhe ditën e enjte.