Arbëri

Kamberi: Vuçiqi luan me dy standarde

 

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, luan me dy standarde, duke u paraqitur si paqedashës në njërën anë, dhe në tjetrën duke e nisur projektin e “botës serbe”.

Në një aktivitet mbarëshqiptar të organizuar nga gazeta “Alpet Shqiptare” në Shkodër, Kamberi ka thënë se Serbia është destabilizuesja e Ballkanit Perëndimor dhe e rrezikon paqen.