Arbëri

Vuçiq: Se si do t'i mbrojmë serbët në Kosovë, uroj të mos vijë puna ta shohim

Foto: AP
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vazhduar ta quajë aksioni e djeshëm të Policisë e Doganës së Kosovës kundër kontrabandës si një provokim të rëndë për serbët në Kosovë.

Ai në një deklaratë të bërë sot në Pançevë, përcjell agjencia Tanjug, ka thënë se luftimi i kontrabandës ishte vetëm një arsye për të hyrë në veri dhe për të frikësuar serbët.