Arbëri

Mehaj takohet me Escobarin, merr mbështetje nga ai

 

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është takuar sot me zëvendës-ndihmës sekretarin amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, që njëherit është edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor.

Gjatë këtij takimi në SHBA, Mehaj e ka njoftuar Escobarin për prioritetet e Qeverisë së Kosovës në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes, ndërsa ka marrë mbështetje të plotë për realizimin e tyre, thuhet nga Ministria e Mbrojtjes.