Arbëri

Dorëzohet në Qeveri koncept-dokumenti për vettingun

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

(Ekonomiaonline) - Koncept-dokumenti për procesin e vettingut në sistemin e drejtësisë është dorëzuar në Qeveri, ka bërë të ditur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

Ajo deklaroi se për të është punë e madhe dhe se sistemi i drejtësisë në vend përballet me probleme të shumta.