Arbëri

Borrell sërish bën thirrje për ulje të tensioneve: Ejani në Bruksel të bisedojmë

Foto: AP
 

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të qetësojnë situatën e krijuar në veri.

Borrell përmes një deklarate për media, ka shkruar se provokimet apo aksionet e tjera të pakoordinuara atje janë të papranueshme.