Arbëri

Moti me diell sot në Kosovë

moti ne kosove - parashikimi
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së shtunë, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të shënojnë rënie të theksuara dhe do të jenë tipike vjeshtore.