Arbëri

Kusari-Lila: Serbia po e sheh se përtej kufirit me Kosovën është një shtet tjetër

 

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Serbia po e sheh se përtej kufirit me Kosovën, është një shtet tjetër.

Kusari-Lila e ka bërë këtë deklaratë në “Java Sonte me Rronin” në KTV, duke folur për gjendjen në dy pikat kufitare me Serbinë, Jarinjë dhe Bërnjak, dhe vëzhgimin e tyre me helikopterë nga ushtria serbe, pas nisjes së zbatimit të reciprocitetit me targa për veturat serbe që hyjnë në Kosovë.