Arbëri

Vuçiq: Nëse ekzistojnë marrëveshjet e Brukselit, le të formohet Asociacioni

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nga Budapesti ku po qëndron për vizitë, duke folur për çështjen e reciprocitetit të targave dhe tensioneve në veri të Kosovës, ka gjuajtur topin te “zbatimi i marrëveshjeve të Brukselit”.

Ai ka përsëritur kërkesën e shtetit të tij që në Kosovë të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe.