Arbëri

Osmani takon Sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Stoltenberg

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja Donika Gërvalla kanë takuar sot në New-York, Sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg.

Osmani gjatë takimit theksoi se synim themelor i Kosovës mbetet anëtarësimi sa më i shpejtë në NATO.