Arbëri

Asnjëra shtatzënë në Gjinekologji s’është e vaksinuar, Syla bën thirrje për imunizim

 

Mjeku specialist në Klinikën e Gjikenologjisë, Blerim Syla, ka bërë të ditur se asnjë nga shtatzënat që po trajtohen në këtë klinikë pas infektimit me COVID-19 s’është e vaksinuar. Duke bërë thirrje për imunizim, Syla ka folur në emisionin SOT në KTV për përballjen emocionale të stafit shëndetësor me rastet që po rriten vazhdimisht në këtë klinikë.

Sipas raportit të së martës të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar, në Gjinekologji janë 11 paciente që po trajtohen ndaj COVID-19. Ka prej tyre që janë edhe në Mjekimin Intensiv. Vetëm për një javë në QKUK kanë vdekur 6 lehona dhe shtatzëna.