Arbëri

Hysni Gucati e Nasim Haradinaj nuk marrin pjesë në seancën përgatitore

 

Dy ish-krerët e Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, nuk po marrin pjesë në seancën e parë përgatitore që po mbahet sot.

Kryetari i trupit gjykues, Charles L Smith III, ka bërë të ditur se dy të lartpërmendurit kanë hequr dorë nga të qenit të pranishëm, raporton “Betimi për Drejtësi”.