Arbëri

Moti sot në Kosovë me diell, temperaturat deri 35 gradë Celsius

 

Sot do të mbajë mot me diell në Kosovë dhe pjesërisht i vranët.

Ndërsa të enjten ka mundësi që në vende vende të ketë riga shiu në formë stuhie, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.