Arbëri

Në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 111 pacientë

 

Në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 111 pacientë, prej tyre 59 janë të konfirmuar si pozitivë me COVID-19.

Bazuar në raportin ditor të SHSKUK-së, 72 pacientë po trajtohen me oksigjenoterapi, ndërsa dy janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.