Arbëri

Kolona të gjata në Merdar, pritjet deri në dy orë

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Pritjet në pikën e kalimit kufitar në Merdar janë rreth 2 orë, derisa kolona e veturave është rreth 1.100 kilometra.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se pritje të gjata ka edhe në pikat Dheu i Bardhë dhe Vërmicë, derisa në ato si Hani i Elezit, Jarinje, Mutivodë, Bërnjak, Kullë, pritjet janë më të shkurtra.