Arbëri

Presidentja Osmani bisedon me homologun e saj izraelit për thellim të bashkëpunimit

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar të enjten një bisedë telefonike me presidentin e Izraelit, Isaac Herzog.

Osmani me këtë rast e ka uruar presidentin Herzog për pranimin e detyrës dhe shprehu gatishmërinë e Republikës së Kosovës për ta thelluar bashkëpunimin me Izraelin në fushën e politikës, tregtisë, arsimit, energjetikës dhe mbrojtjes.