Arbëri

Gërvalla: Dy të aksidentuar ndodhen në trajtim intensiv, një nga ta në gjendje stabile

 

Dy persona të aksidentuar në mëngjesin e së dielës në Kroaci po vazhdojnë trajtimin intensiv, njëri nga ta është në gjendje më stabile. Kështu ka bërë të ditur ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD), Donika Gërvalla.

Gërvalla ka treguar se bashkë me kryeministrin Albin Kurti po kthehen për në Kosovë, ndërsa ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të qëndrojnë në Slavonski Brod për tu kujdesur për udhëtimin e qytetarëve për në Kosovë.