Arbëri

Të dielën temperaturat deri në 31 gradë

moti ne kosove - parashikimi
Foto: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth relievit malor.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, derisa ato maksimalet do jenë rreth 29-31 gradë Celsius.