Arbëri

Diell e vranësira sot në Kosovë

 

Edhe sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.