Arbëri

Çfarë thuhet në Deklaratën e Paqes të propozuar nga Kurti e të refuzuar nga Vuçiqi [dokument]

 

Të hënën në Bruksel u mbajt takimi i dytë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Nga palët takimi u vlerësua një dështim, derisa ndërmjetësuesja – BE-ja, e përshkroi “përparim i vogël”, duke iu referuar pajtimit që takimi i radhës mes liderëve të mbahet në shtator.