Arbëri

Dy të infektuar me COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Maqedonia e Veriut
 

Dy persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.140 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë shëruar dy pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 130.029.

Që nga fillim i pandemisë, në Shqipëri janë infektuar me koronavirus 132.537 persona dhe kanë vdekur 2.456 pacientë.