Arbëri

Fjalimi i plotë i Kamberit në Kuvendin e Serbisë: Ne dallojmë z. president

 

Gjatë ditës së sotme, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka raportuar në Kuvendin e vendit të tij për procesin e deritashëm të dialogut Kosovë – Serbi.

Pos fjalimit të përgatitur, për të cilin u duartrokit shumë herë nga deputetët serbë, në raste edhe u zu ngushtë nga pyetjet dhe faktet që paraqiti deputeti shqiptar në këtë kuvend, Shaip Kamberi.