Arbëri

Në SHSKUK po trajtohen 22 pacientë të konfirmuar pozitivë me koronavirus

Foto: Ilustrim
 

Në klinikat COVID në QKUK dhe në spitalet rajonale po trajtohen 63 pacientë, prej tyre janë 22 të konfirmuar pozitivë me koronavirus.

Siç ka njoftuar SHSKUK-ja 51 pacientë janë me oksigjenoterapi, kurse tre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.