Arbëri

Kurti takohet me Kamberin, bisedojnë për çështjen e të drejtave të shqiptarëve në Luginë

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në kryetarin e Partisë Për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, i cili është edhe shef i Grupit parlamentare “Lugina e Bashkuar – SDA” në Kuvendin e Serbisë.

Kurti dhe Kamberi biseduan për çështjen e të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë, Bujanoc e në viset tjera në Serbi.