Arbëri

Ministrit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

 

Kosova i ka ndaluar hyrjen ministrit për Rini dhe Sport në Serbi Vanja Udoviçiq. Kështu ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook shefi i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq

Petkoviq ka thënë se autoritet në Prishtinë pa dhënë ndonjë arsye të fortë kanë refuzuar kërkesën e tij për të hyrë në Kosovë.