Arbëri

Temperaturat këtë javë deri në 35 gradë Celsius

Foto: KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbaj mot i nxehtë, ku temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 29-35 gradë.

Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike dhe këto masa të nxehta kanë origjinën nga Afrika Veriore.