Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së premtes do të mbajë mot me diell dhe vranësira, që në pjesën e dytë të ditës do shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet parashihen të jenë mes 26-29 gradë.