Arbëri

Bislimi takoi Palmerin dhe Lajçakun lidhur me dialogun dhe vizitën në Bruksel

 

Mbarëvajtja e procesit të dialogut Kosovë-Serbi ishte tema e diskutimit mes Përfaqësuesit Special të BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak dhe Zëvendësndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, njëherit i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer me zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimi.

Ata diskutuan për hapat e ardhshëm që pritet të ndërmerren lidhur me dialogun si dhe për vizitën në Bruksel.