Arbëri

​Një i vdekur dhe 6 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

 

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë me dije se në 24 orët e fundit një person ka vdekur dhe gjashtë raste të reja me koronavirus janë regjistruar.

Nga 2.325 testime të kryera, rastet pozitive janë identifikuar në këto bashki: 2 raste në Tiranë, nga 1 rast në Fier, Lezhë, Kamëz, Prrenjas.