Arbëri

Një i vdekur dhe 12 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Foto: Ilustrim
 

Në Shqipëri janë regjistruar një i vdekur dhe 12 të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, derisa janë shëruar 93 pacientë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë kryer 2.170 testime.

Ndërkohë, që nga fillimi i pandemisë, Shqipëri ka regjistruar 717.696 testime, 132.309 raste pozitive, 2.450 të vdekur dhe 129.308 të shëruar.