Arbëri

PDK-ja akuzon Osmanin në lidhje me KQZ-në: Duke iu bindur Kurtit po e shkel Kushtetutën

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka reaguar ndaj presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në lidhje me emërimet e anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Gjoshi ka thënë se Osmani po luan rolin e noteres dhe se ajo duke iu bindur kryeministrit Albin Kurti po e shkel Kushtetutën, duke ia pamundësuar PDK-së anëtarin e dytë në KQZ.