Arbëri

Katër të vdekur dhe 113 të infektuar brenda 24 orëve në Kosovë

 

Edhe katër persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Numri total i vdekjeve si pasojë e COVID-19 tani ka shkuar në 2217, me vdekjet e regjistruara të mërkurën. Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë regjistruar 113 raste të reja me virus, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Rastet e vdekjes janë nga Prishtina dy raste (72 dhe 66-vjeç), Kaçaniku një rast (56-vjeç) dhe Mitrovica një rast (74-vjeç).