Arbëri

426 pacientë me COVID-19 të hospitalizuar në Kosovë, shumica me oksigjenoterapi

 

Në spitalet e përgjithshme të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) po trajtohen 426 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga SHSKUK kanë njoftuar se 319 pacientë janë duke u trajtuar nën asistim të oksigjeno terapisë dhe 31 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.